Bir İnşaat Projesine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Bir İnşaat Projesine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ticari bir inşaat projesine başlamadan önce bilmeniz ve önceden planlamanız gereken birkaç şey var. İş için yeni bir ticari inşaatın planlandığı heyecan verici bir zaman. Ticari inşaat projeleri bir şirket için büyüme gösteriyor ve bunu duymayı çok seviyoruz.

Yıldız halkalı İnşaat’ta ticari bina projelerinde uzmanız, bu nedenle başarılı bir inşaatın nasıl planlanacağı hakkında bir iki şey biliyoruz.

Kendinize zaman kazandırmak ve baş ağrılarından tasarruf etmek için inşaat projenizin planlanması için bu kontrol listesini kullanın.

1. Gerçekçi Bir Bütçe Oluşturun

Bu yapıya başlamak için çok heyecanlı olabilirsiniz ve şirket sahipleri kendinden geçmiş durumda, ancak bütçenizle gerçekçi olmaya çalışın. Bir finans departmanınız varsa, ticari inşaat projesinde harcamak için pratik bir bütçe oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaklardır. Eğer bir finans ekibiniz yoksa, işinize zarar vermeyecek bir bütçe hesaplamak için elinizden geldiğince zaman ayırmalısınız.

Bir projeye çok fazla harcamak istemezsiniz, ancak ticari bir yapı oldukça pahalı olabilir.

Bir maliyet tahmini hesaplayıcı kullanmak , projenizin gerektirmesi gereken maksimum maliyet konusunda en azından kaba bir tahminde bulunmanıza yardımcı olacaktır.  Maliyetleri tahmin etmek, malzemelerin temin edildiği binanın metrekaresini ve işçilik maliyetini hesaplamak anlamına gelir. Bu maliyetlerin yanı sıra, inşaatın nihai maliyetini önemli ölçüde artıracak olan bina sigortasına ihtiyacınız olacak.

Ticari inşaat maliyetleri şunları içerebilir:

  1. Üretici maliyetleri (inşaat malzemeleri)
  2. Genel müteahhitler (inşaat malzemelerinin montajı için)
  3. Taşeronlar (isteğe bağlı: özel hizmetler için işe alınır)
  4. Komisyoncular (isteğe bağlı: malzeme fiyatları için üreticilerle pazarlık yapmak)
  5. Sigorta (bina, malzeme ve diğer hizmetler için)

2. Bir Konum Seçin

Bu çok açıktır, ancak inşa edebileceğiniz inşaat projesinin türü için konum en önemli şeydir. Büyük olasılıkla, inşaat projesini yapmak istediğiniz yer için zaten bir yeriniz var, ancak yer seçimi bütçeleme ve imar ile el ele gidiyor. Yeraltı garajı olan yedi katlı bir bina isteseniz de, hayalinizi gerçekleştirme yetkiniz olmayabilir.

Bir yere karar verirken dikkatli olun ve mülk edinme konusunda size yardımcı olması için bir ticari emlak acentesi kullanıyorsanız, vizyonunuz hakkında onları açıkça bilgilendirin. Emlak acenteleri, arazi üzerinde ne tür ticari binaların inşa edilmesine izin verildiği konusunda bir anlayışa sahip olacaklardır. İstediğiniz yapıyı yasal olarak inşa edebileceğinizi bilmeden araziyi satın almayın .

inşaat projesi yıldız halkalı
inşaat projesi yıldız halkalı

3. İmar İzinleri Alın

Aklınızda bir yer belirledikten ve yasal olarak arazi üzerine inşa edebileceğinizi bildiğiniz bir vizyona sahip olduktan sonra imar ruhsatı almanız gerekiyor. Yerel imar gereksinimleri, arazi üzerinde ne tür binalar veya yapılar inşa edebileceğinizi ifade eder. İmar kodları, satın aldığınız arsa üzerine inşa edilen yapıları belirler. Bu nedenle, inşaat için hangi araziyi satın alacağınıza karar verirken zaman ayırmanız çok önemlidir.

Alacağınız imar izni arazinin yapısı ve bölümlerine ilişkin detayları içerecektir. Yerel imar departmanından imar izinlerinizi aldıktan sonra, yapı ruhsatınızı almaya devam edebilirsiniz. Binanın mimarisi için yapı ruhsatları kullanılmaktadır. Esasen, binanın fiziksel özellikleri, güvenliği ve çevredeki alanı nasıl etkileyeceği.

Ticari inşaat projesine başlamadan önce hem imar izinleri hem de inşaat izinleri almanız gerekir.

Yıldız Halkalı iletişim ile bizim ile iletişime geçip veya google adresimizden bizleri ziyaret edip sitemizi doyasıya gezebilirsiniz.

4. Bir Başlangıç ​​Tarihi Seçin

Projenin ne zaman tamamlanacağı konusunda kabaca bir fikriniz olmalı. İnşaat projesinin ne zaman bitmesi gerekiyor? Önümüzdeki yaz binayı kullanmayı planlıyor musunuz? 

Nihai projenin hizmet edeceği amacı düşünün. Elinizde daha fazla personeliniz olduğu için ek bir ofis alanına ihtiyacınız varsa, projenin daha hızlı yapılmasını isteyebilirsiniz. Ancak, tamamlanma tarihi konusunda o kadar endişeli değilseniz, bu, yapının en yüksek kalitede olmasını sağlamak için gerekebilecek daha fazla zaman sağlayacaktır.

İnşaat montajı için daha yüksek olduğunuz genel müteahhitler bir zaman çizelgesi gerektirecektir. Yapının daha hızlı tamamlanmasına ihtiyacınız varsa, müteahhitlerin güvertede daha fazla kişiye ihtiyacı olabilir. Projede çalışan inşaat müteahhitleri bir başlangıç ​​​​bitiş sürecine sahiptir. Boyanın kuruması gerekiyor, hava koşulları çalışılan günleri engelleyebilir ve üreticiler malzeme sevkiyatlarında gecikebilir.

5. Ticari İnşaat Şirketlerinden Teklif İsteyin

Ana lojistiği planladıktan sonra , montaja başlamak için ticari bir inşaat şirketine ihtiyacınız olacak. Daha önce belirtildiği gibi, inşaat şirketi yapının belirli ayrıntılarına ihtiyaç duyacaktır. Arazi ve bina için uygun belgeler olmadan işe başlayamazlar.


İnşaat şirketleri projenize “teklif verecek”. Bu ihale süreci , size yapı için bir teklif sunan şirkettir. Onları neyin benzersiz kıldığını ve hangi şirketin iş için doğru olduğunu öğrenmek için en az üç şirketle iletişime geçmek isteyeceksiniz. Teklifleri, projenin ne kadar süreceğine, binanın metrekaresine, kullanılacak malzemelere, kiralanacak taşeronlara ve yapının mimarisine bağlıdır.

Proje için bir planınız veya tasarımınız yoksa, inşaat firmalarının ekibinde bazen profesyonel bir mimar bulunur. Bu işe yarar çünkü mimar ve inşaat ekibi arasında doğrudan iletişim kuracaksınız. Mimar, ekibinin deneyimi ve uzmanlığı için neyin mümkün olduğunu bilir.

İNŞAAT FİRMASI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 FAKTÖR

Yeni bir ev, apartman dairesi, ofis binası veya ticari mülk inşa etmek istiyorsunuz. Ne kadar harcamak istediğinizi biliyorsunuz ve projenin tamamlanması için bir son tarihiniz var.

Doğru inşaat şirketini seçmek, genellikle başarılı bir  inşaat projesi ile tam bir zaman ve kaynak kaybı arasındaki farktır. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, aramanız sırasında aklınızda bulundurmanız gereken 5 önemli faktörü listeledik. 

DOĞRU UZMANLIĞA SAHİP BİR MÜTEAHHİT BULUN 

İnşaat çok geniş bir alandır. En iyi sonuçları alma şansınızı artırmak için, geçmişte sizinkine benzer bir  inşaat projesinde çalışmış bir inşaatçı kiralamak daha akıllıca olacaktır. Bir konut villası inşa etmeye mi çalışıyorsunuz? O zaman hastane inşa etme konusunda uzmanlaşmış bir inşaat şirketi kiralamak akıllıca olmaz. 

Muhtemelen sizin için iyi bir iş çıkarırlardı, ancak geçmişte 50’den fazla konut villasının inşaatını üstlenen bir müteahhit olarak aynı düzeyde uzmanlık ve uzmanlık deneyimi sunamazlar. 

PORTFOLYOLARI GÖZDEN GEÇİRİN VE İŞİN KALİTESİNİ DEĞERLENDİRİN

Bir inşaatçının portföyü, inşaat projesi için bekleyeceğiniz kalite düzeyini gösterir. En iyi inşaat şirketlerinin en iyi işlerinden bazılarını içeren bir web sitesi vardır. Bunları gözden geçirin ve beceri seviyelerini değerlendirin. İkna olmazsanız, inşaatçıya hızlı bir mesaj gönderir ve daha fazla numune talep edersiniz.  Ayrıca, yüklenicinin geçmiş müşterilerinden gelen referanslar için güvenilir inceleme web sitelerini kontrol edin. Zaman yönetimi, müşteri hizmetleri için nasıl sıralandıklarını ve müşterilerden ne kadar iyi girdi aldıklarını görün. Bunlar, inşaat şirketleri ve müşterileri arasındaki ortak acı noktalarıdır

ZAMANINDA TESLİM ETTİKLERİNİ ONAYLAYIN

Yukarıda belirtildiği gibi, belirli bir inşaat şirketiyle çalışmanın nasıl bir şey olduğuna dair ilk elden değerlendirme sağlayan çevrimiçi incelemeler bulmak önemlidir. Yapabiliyorsanız, geçmiş müşterilerle bire bir görüşme yapmalısınız.

İnşaat projesi, maliyetli bir projedir ve genellikle zaman alır. İstediğiniz son şey, belirtilen zaman çerçevesine uymayan bir müteahhittir. Bu kaçınılmaz olarak kaynak israfına yol açacaktır. 

İNŞAAT ŞİRKETİNİN GÜVENLİK UYUMLU OLDUĞUNDAN EMİN OLUN 

Güvenlik uyumluluğu, ilk inşaat şirketleri listenizi daraltmak için kullanabileceğiniz başka bir faktördür. Çalışanlarını güvende tutmak ve işyeri tehlikelerine karşı korumak için yatırım yapan bir müteahhit, şantiyenizde profesyonelce hareket etmesi konusunda güvenilir olabilir. 

Bir iş yeri kazası, sitenizdeki işleri aylarca kapatma potansiyeline sahiptir. Yalnızca en iyi güvenlik uygulamalarıyla uyumlu inşaatçılar ile çalışarak bunu önleyebilirsiniz. İnşaat başladığında, sigorta kapsamında ısrar etmek de ihtiyatlı olabilir. 

MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ UNUTMA

İnşaat projesi için bir inşaat şirketi kiralamak, kısa vadeli bir ortaklığa girmeye benzetilebilir. Bu haftalarda, siz ve inşaatçı arasında çok fazla yazışma olacak. İşte burada iyi müşteri hizmetleri devreye giriyor. Girdiğiniz bilgilere değer veren, etkili bir şekilde iletişim kuran ve endişelerinizi gidermek için zaman ayıran bir inşaat şirketine ihtiyacınız var. 

Bu faktör, ortaklığın sizin için ne kadar sorunsuz ve keyifli olacağını belirleyecektir. Ve unutmayın, web siteleri ne derse desin, bir inşaatçının müşteri hizmetlerini değerlendirmenin tek yolu çevrimiçi incelemeleri kontrol etmek ve eski müşterilerle konuşmaktır. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.