Yapılmaması gereken 8 Büyük İnşaat Hatası

Yapılmaması gereken 8 Büyük İnşaat Hatası

Bazı inşaat hatası kontrolünüz dışında olsa da, ev sahibi olarak bazı büyük inşaat hatasından kaçınmak için muhtemelen düşündüğünüzden daha fazlasını yapabilirsiniz. Planlarken ve tamamlandığında bir ev yenilemenin heyecan verici olduğunu söyleyebilirim, ancak aynı zamanda müteahhitler, taşeronlar, mimarlar, gürültü ve toz ile uğraştığınız orta kısım da var. B

 Proje için finansman sağlamak ve demirbaşlardan boyaya kadar her şey için seçenekleri kontrol etmek anlamına gelir. Bir sonraki ev yenileme projenize başladığınızda ne kadar bilgili olursanız, yaygın  inşaat hatasından kaçınmak için o kadar donanımlı olursunuz. Planları hazırlamaktan ve bütçeyi düzenlemekten projenin zirvesinde kalmaya kadar, bu 10 inşaat hatasından kaçınarak zamandan, paradan ve gönül yaralarından tasarruf edebilirsiniz.

İnşaat hatası
İnşaat hatası

Bütçeniz Hakkında Belirsiz Olmak

Tadilatınızı cebinizden ödeyemiyorsanız, muhtemelen finansmana ihtiyacınız olacak ve bir mimar veya müteahhit ile görüşmeden önce ne kadar borç alabileceğinizi görmek iyi bir fikirdir. Gözden geçirilmiş planlar için mimarınıza ödeme yapmak istemezsiniz ve neleri karşılayabileceğinizi ve karşılayamayacağınızı bilmek, bu süreci düzene sokmanıza ve ilk seferde doğru yaparak yüzlerce hatta binlerce dolar tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Konut balonu patlamadan önceye göre şimdi kredi almak daha zor , ancak hala ev yenileme kredileri var. Bankaların sunduğu en yaygın yenileme kredileri şunlardır:

  • Yenilemeniz için farkı kullanabileceğiniz yeniden finansman.
  • Evinizin değerine karşı ikinci bir kredi olan konut kredisi kredi limiti.
  • Yeni bir ev yenileme kredisi türü olan 203(k) (bkz. kenar çubuğu)

Sizin için uygun olan kredi türüne karar verdikten sonra, ne kadar borç alabileceğinizi öğrenmek için banka ile birlikte çalışabilirsiniz. Bir mimar ve müteahhit için alışverişe başlamadan önce kredi ayrıntılarını tam olarak tamamlamamış olsanız bile, önce banka ile çalışmak proje için beklentilerinizi belirlemenize yardımcı olabilir, böylece sonunda yapamayacağınız bir şeyi planlamazsınız. parası yetmek.

 inşaat Hatasında İlk Tahminle Gitmek

Birkaç tahmin almaktan rahatsızlık duymanıza gerek yok. Müteahhitler, inşaatın “araştırma aşaması” sırasında ev sahipleriyle çalışmaya alışkındır. Onlarla görüştüğünüzde sürecin neresinde olduğunuz konusunda tamamen açık olabilirsiniz. Bazı müteahhitler, yaptıkları iş çatı kaplama gibi rekabetçi bir yapı piyasasındaysa, fiyat eşleştirmesi bile teklif edeceklerdir .

Evimizin yeni bir çatıya ihtiyacı olduğunda, ilk büyük ev tadilatımızı yapan aynı şirketten bir tavsiye aldık. Önerdikleri çatı ustası geldi ve bize iş için bir tahmin verdi ve birkaç tahmin daha almaya karar verdiğimizde bu şirketi kullanmaya çok yakındık, sadece tekmeler için.

İlk tahminin diğerlerinin iki katından fazla olduğu ortaya çıktı!

Fiyatlandırma için orta aralığa düşen biriyle yola çıktık ve iş harikaydı. Eminim ilk müteahhit iyi bir iş çıkarırdı ama yeni çatımız için ortalama fiyatın çok daha fazlasını öderdik.

Müteahhitlerden tahminler toplarken önemli olan, yalnızca fiyata odaklanmanız değil. Bunu yaparsanız da inşaat hatası yapmış olacaksınız. aynı zamanda bir şirketin itibarını, ne kadar süredir faaliyette olduklarını ve çalışmaları için ne tür bir garanti sunduklarını da göz önünde bulundurmanızdır.

Yanlış Müteahhit Seçimi

 İnşaat hatasında yapılan en büyük hata müteahhit seçiminde yanlış tercih yapmaktır. Kefilsiz ve sigortalı olmayan müteahhitleri kullanmak , işte bir şeyler ters giderse ve müteahhittin pazarlığın kendisine düşen kısmını yerine getirmemesi durumunda sizi riske sokar. Nerede yaşadığınıza ve ne tür bir iş yaptığınıza bağlı olarak, yüklenicinizin de lisanslı olduğundan emin olmanız gerekebilir.

Tahvil ve sigorta iki farklı şeydir, ancak ideal olarak her ikisine de sahip bir müteahhit istersiniz. İş tamamlandıktan sonra bağlanmayı koruma ve iş devam ederken sigortayı koruma olarak düşünün.

Gümrüklü bir müteahhit seçtiğinizde, taşeronlara ödeme yapmaması veya çok kötü bir iş çıkarması durumunda kendinizi koruyorsunuz. Müteahhittiniz bağlı değilse ve bunun gibi bir şey üzerinde pul pul dökülüyorsa, faturayı ödeyen sizsiniz. Yüklenicinin sigortası, sizi tıbbi masraflar veya kendi cebinizden değiştirmek zorunda kalacağınız hasarlı mallar için size dava açabilecek yaralı bir işçi gibi sahadaki sorunları kapsar.

İyi bir müteahhit, nerede kesinti yapabileceğinizi görmek için teklifi gözden geçirerek bütçenizi aşmamak için sizinle birlikte çalışmaya istekli olacaktır. Ailemin geçmişte inşaat projelerinde para biriktirmesinin bir yolu, aydınlatma armatürleri ve banyo dolapları gibi bazı malzemeleri kendimiz tedarik etmek ve hatta tavan vantilatörleri asmak, kapı kolları ve banyo donanımları kurmak gibi daha küçük işlerden bazılarını yapmaktır. Yine de bir inşaat projesinin bazı kısımlarını üstlenirken dikkat etmelisiniz.

Ne Yaptığınızı Bilmemek

Ev sahiplerinin bir müteahhit yardımı olmadan yapabileceği kesinlikle tadilat bölümleri vardır ve bazı şeyleri kendiniz yapmak projenizin toplam maliyetini düşürmenize yardımcı olabilir. Ancak,  bütün işleri kendiniz yapmayı planlıyorsanız, işe başlamadan önce nelerin dahil olduğu konusunda net bir fikriniz olduğundan emin olun. Aksi taktirde büyük bir inşaat hatasına adım atmış olabilirsiniz.

Bu Sinir bozucu İzinleri Unutmak

Uygun izinlere sahip değilseniz , şehir veya ilçenin sizi yalnızca projenizi geciktirecek bir iş durdurma emriyle tokatlaması için iyi bir şans var. İzinlerin alınması zaman alır ve paraya mal olur, bu nedenle projede maliyetli gecikmelerden ve hatta para cezalarından kaçınmak için inşaat başlamadan önce izinleri mümkün olan en kısa sürede aldığınızdan emin olun. 

Endişeleriniz Olduğunda Sessiz Kalmak

 İnşaat hatasından bir diğeri ise endişeleriniz olmasına rağmen sessiz kalmaktır. Bir inşaat projesi sırasında sahip olduğunuz tüm endişeleri dile getirirseniz, kendinizi bir dırdır gibi hissedebilirsiniz, ancak iyi bir müteahhit sorularınızı ciddiye alacaktır. Sadece pahalı bir hata yakalayabilirsiniz! Diyelim ki mutfağınızı yeniliyorsunuz, ancak yeni tezgahlar geldiğinde beklediğiniz renkte değiller. Sahaya ilk geldiklerinde bunları değiştirmek çok daha hızlı ve daha az maliyetlidir. Kurulduktan sonra, siz veya yükleniciniz beklediğiniz ürünle değiştirirken sadece bekleme süresi yerine, geçişi yapmak için ek işçilik maliyetlerine bakıyorsunuz.

Bu, işi periyodik olarak kontrol etmeniz gerekeceği anlamına gelir. İnşaat devam ederken evinizde yaşamıyorsanız, işlerin nasıl gittiğini görmek için her gün veya en azından birkaç günde bir uğramanız iyi bir fikirdir. İşi izleyemiyorsanız, ancak bütçenizde biraz kıpırdanma odası varsa, temel olarak sahada savunucunuz olarak hareket eden ve potansiyel endişelerinizi dikkatinize getirebilecek bir konut tasarımcısını düşünebilirsiniz.

Garantili Bir Tamamlanma Tarihi İstememek

Para Çukuru senaryosunun böyle bir ev inşaatı klişesi olmasının bir nedeni var. Müteahhitlerin bu bitiş tarihini tekrar tekrar ileri itmeleri çok yaygın. Tamamlanma tarihini geri çekmenin mantıklı olduğu kesinlikle bazı senaryolar var. Aynı gün bir kar fırtınası tüm şehri kapatırsa, zemini kırmanız gerekir veya şiddetli bir fırtına henüz tamamladıkları işlerden bazılarına zarar verirse, bu gerçekten müteahhitinizin elinde değildir. Tanrı’nın eylemleri bir yana, bir ev inşaat projesinin tahmin edilenden aylar hatta haftalar daha uzun sürmesi için pek iyi neden yok.

Zamanında tamamlama için mali teşvikler yardımcı olmalıdır. Ek binamızı yapan müteahhitler , sözleşmemizin bir parçası olarak kesin bir bitiş tarihi verdiler ve bu bitiş tarihinden sonra çalıştıkları her gün için bize sabit bir miktar ödemek zorunda kaldılar. İnşaatın özellikle stresli ve tozlu kısımlarında gözümüzü ödülden ayırmadık çünkü belirlenen tarihe kadar bitirmeleri gerektiğini biliyorduk. Bir ev yenileme projesini verimli bir şekilde ilerletmek için finansal bir teşvik gibisi yoktur!

Tüm müteahhitler bir bitiş tarihi garanti etmeyecektir, ancak yapacak birini bulabilirseniz, kendinizi birçok baş ağrısından kurtarabilirsiniz. Sağlam bir müteahhit, beklenmedik olanı hesaba katmak için o tarih için kendine bol miktarda dolgu yapacak ve işin ne zaman yapılacağını bilmek, iç huzurunuz için harikadır.

 İnşaat Hatasında Yeniden Satış Değerini Düşünmemek

Bir şeyi imzalamadan veya tek bir çivi çakmadan önce, potansiyel yatırım getirinizi kontrol etmek için biraz araştırma yapın. Örneğin, yatak odası veya banyo ekliyorsanız, bu evinizin yeniden satış değerini artırabilir, ancak ne kadar?

Mümkünse, güvendiğiniz bir emlakçı bulun. Kompozisyonlar, yatak odası ve banyo sayısı gibi sizinkiyle aynı istatistiklere sahip, size yakın evlerdir. Bazı kompozisyonlara göz atmak, yenilemenize , sonunda evi sattığınızda geri alacağınızdan daha fazla para harcayıp harcamadığınız konusunda bir fikir verebilir . bu Makalemizde 8 büyük inşaat hatası konusunu ele aldık. Daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Yıldız Halkalı iletişim ile bizim ile iletişime geçip veya google adresimizden bizleri ziyaret edip sitemizi doyasıya gezebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.