Sahil Alanında Ev Sahibi Olmadan Önce Bilmeniz Gerekenler


 Sahil alanında ev sahibi olmak herkesin isteyeceği bir hayaldir. Seslerle uyanmak okyanusu gün boyunca, mevsimler boyunca, yıl boyunca renk değiştirirken görmek için. Yaşadığımız çılgın ve yoğun dünyadan bir kaçış olarak gidecek bir yere sahip olmak herkesin hayali. Çocuklarımızın en muhteşem anıları oluşturabilecekleri özel bir yere sahip olmak…

Pek çok şey var ama yapmanız gereken de… Bu tür bir yatırıma girmeden önce bilin. Okyanus kıyısındaki mülk sahipliğinin sert gerçekleri, gerekli önlemleri almazsanız hayalinizdeki evi kabusa çevirebilir. Sahildeki güzel evinizi satın almadan önce bilmeniz gereken her şeyi bildiğinizden emin olmak için okumaya devam edin. Hayallerinizi küçümsemek veya küçültmek istemiyoruz ama tüm gerçeklerin farkında olmanızı istiyoruz.

Konumunuzu araştırın

Evinizi satın almak istediğiniz bölgede vakit geçirmediyseniz, bunu yapmanız akıllıca olabilir. böyle yap. Yakınlarda bir ev kiralayın. Arazinin yolunu öğrenin ve komşularla konuşun. Ev uygun bir yerde mi? Uzak bölgelere sürmek kolay mı? Yakınlarda bir havaalanı var mı? Yakınlarda hastaneler ve iyi tıbbi tesisler var mı? En yakın bakkal ne kadar yakın? Hızlı ayak işlerini bitirebilir misin yoksa her yolculuk sana bir saatlik gidiş-dönüş yolculuğuna mal olur mu? dükkanlar var mı? Müzeler? Restoranlar? Sinema salonları? Bu şeylere sahip olmak senin için önemli mi?

Komşularınızı tanıyın

Komşular önemlidir. Yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaklardır. Yakınlarda çocuklar var mı? Çocuklarınız varsa, muhtemelen arkadaşlarıyla oynamak isteyeceklerdir. Tersine, parti evlerinizin her yerinde olduğu aşırı kalabalık bir bölgede de yaşamak istemeyeceksiniz. Ayrıca sizi uzak, ulaşılması zor yerlerden satın almaktan vazgeçireceğiz. Birincisi, uzak alanlar soyguncular ve hırsızlar için çekicidir, ikincisi, acil durumlarda ve ihtiyaç zamanlarında zahmetli olabilir. Satın almaya karar verdiğiniz herhangi bir evde olduğu gibi, mahalle anahtardır.

Yerel bir Emlakçı ile çalışın

Bir arkadaşınız veya yaşıtınız aracılığıyla bir tavsiye alabiliyorsanız, bunu yapın. Bir Emlakçı, hem yoğun hem de yoğun olmayan sezonda bölgenin içini ve dışını bilecektir. Bu evi yıl boyunca kullanmak ister misiniz? Öyleyse, işletmelerin yıl boyunca açık kalıp kalmadığını veya İşçi Bayramı’ndan  sonra belirli yerlerin kapanıp kapanmadığını öğrenmek isteyeceksiniz, çünkü çoğu mevsimlik, sahil beldesi bölgelerinde yapmaya uygun.

İyi bir Emlakçı, bölgenin tarihi ve hava durumu modelleri dahil olmak üzere ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere sahip olmalıdır. Son büyük fırtına ne zaman oldu? Ne kadar hasara yol açtı? Bunlar, öğrenilmesi gereken önemli gerçeklerdir. Yerel bir kütüphane de burada yardımcı olabilir. Eski belgeleri ve belgeleri araştırabilir ve görünür herhangi bir hasar belirtisi için kıyı şeridine bakabilirsiniz. Daha önce de belirttiğim gibi, komşuları tanımak her zaman harika bir fikirdir. bu durumda, bir Emlakçının yapamayacağı şeyler hakkında sizi dolduracakları kadar iyi. İletişim anahtardır. Mümkün olduğu kadar çok insanla konuşun.

Uzmanları getirin. Evde muayene olun.

Bir ev müfettişi, deniz ve fırtınaların neden olduğu kadar, yaştan doğal olarak gelen tüm aşınma ve yıpranma belirtilerini arayacaktır. Bir müfettiş, evin su basıp dolmadığını ve bunun sık sık olup olmadığını anlayabilecek. Sel suları elektrik sistemlerine, temellere, ahşaba ve küflere büyük zarar verir. Bu hasarlar oldukça ciddi olabilir ve onarımı oldukça pahalı olabilir. Evde sel belirtileri varsa önerimiz evden uzaklaşmak olacaktır. Evi büyütüyorsanız, pahalı bir proje olasılığı varsa, bilirkişiler ve müteahhitlerle konuşun. Kıyıdaki pek çok ev sahibi, bulundukları yerde kalmak istedikleri, ancak gelecekteki sel baskınlarını önlemeleri gerektiği için şimdi evlerini büyütüyor.

Sahil alanında, ev sahibi
Sahil alanında, ev sahibi

Bir mühendis veya arazi araştırmacısı ile çalışın.

Okyanus gelgitlerinin en yüksek seviyesini ve gelgitlerin sürekli yüksek olup olmadığını not etmelerini sağlayın. Eğer öyleyse, söz konusu alandan gerçekten kaçınılmalıdır.  Bir jeolojik müfettiş, arazi araştırmacısı veya mühendis, erozyonu kontrol ederek ve gelgitleri ve fırtına dalgalanmalarını araştırarak kıyının ve çevresindeki arazinin stabilitesini kontrol edebilmelidir. En kötüsüne hazırlıklı olmalıyız ve bu, sahildeki eviniz için iyi ve güvenli bir yer seçmeye başlar. Evinizin çevresinde yeşillik arayın. Bol ağaç ve bol ot varsa, bu gerçekten iyi bir işarettir, çünkü iyi drenaj olduğu anlamına gelir. Ancak alıcı dikkatli olmalı.

Sahil alanında ve sahil dışı mülkü düşünün.

Sahil alanında ki eviniz doğrudan suyun üzerinde mi oturmak zorunda? Sudan birkaç blok ötede olabilir mi? Sahilden biraz uzakta bulunan bir evi düşünmek için pek çok sebep var. İlk ve en önemli şey fiyattır. Deniz manzaralı bir ev için en yüksek doları ödeyeceksiniz, biraz geriye yerleştirilmiş bir ev daha az maliyetli olacaktır. Para için daha fazla ev ve daha fazla mülk almaya da uygunsunuz. Küçük çocuklarınız veya büyüyen veya geniş bir aileniz var mı? Mülkünüzde fazladan yatak odalarına ve ekstra yaşam alanına ve ayrıca açık havada yaşamak için bir odaya mı ihtiyacınız var? Denize sıfır bir ev kesinlikle daha hızlı takdir edecektir, ancak aynı zamanda hava ve fırtına ile ilgili hasarlara maruz kalma olasılığı daha yüksektir. Sahilde bir mülkün sigortalanması da daha pahalı olabilir.

Ödeyebileceğinizi satın alın

İster birincil ister ikincil ikametgahınız olsun, ister gelecek nesiller boyunca ailede tutmayı planladığınız bir şey olsun, isterse kiralık mülk olarak potansiyel bir gelir kaynağı olsun, sahil eviniz, iyi düşünülmüş bir satın alma. Gerçeğe dönüşen bu rüya ani bir kabusa dönüşmemeli. Plaj mülküne sahip olmakla ilgili her şeyi bilmeniz için bilgi, araştırma ve planlama ile kendinizi iyi bir şekilde donatın.

 Sahildeki eviniz bir dinlenme ve rahatlama yeri olmalı, gelecek yıllar ve yıllar boyunca birçok hatıranın oluşturulduğu bir temel olmalıdır. Her zaman sahilde veya yakınında bir ev sahibi olmayı hayal ettiyseniz, bunu yapmaktan vazgeçmemelisiniz, ancak bu yatırım konusunda bilgili olmalısınız. Ne kadar çok bilirseniz, uzun vadede o kadar iyi durumda olursunuz. Güvenli oynayın ve satın alma işleminiz konusunda akıllı olun. En kötü senaryo gerçekleştiğinde hazırlıksız yakalanmayacağınız ve siz ve evinizin her türlü fırtınayı atlatabilmesi için hazırlıklı olun.

Sahil alanında, ev sahibi
Sahil alanında, ev sahibi

Evinizin Değerini Artırmanın En İyi 15 Yolu

1.) Mutfak aletlerini güncelleyin: Evinizde en çok aranan oda mutfaktır. Metrekare başına en fazla değer ve evinizin alıcılara çekici gelip gelmediğini fark ettirecek. Cihazlarınız 3-5 yaşından büyükse, bunları cüzdanınızın rahatlığına göre güncellemeyi düşünün.

2.) Mutfak dolabı görünümü yapar: Mutfağa girdiğinizde ilk fark ettiğiniz şey dolaplardır. Dolap, mutfak maliyetlerinin yüzdesinin başında gelir, ancak aynı zamanda en fazla getiriyi gösterir. Laminat yüzeyler yerine ahşap tercih edin ve mutfağınızı rakiplerinizden farklı kılmak için taç kalıplama, şarap rafları, cam ve özel ahşap işleme gibi özel özellikler ekleyin. 

3.) Mutfak ve banyolarda sıhhi tesisat armatürlerini yükseltin: Sıhhi tesisat armatürleriniz 10 yıldan daha eskiyse, onları yükseltmeyi düşünün. Krom kaplama gibi standart kalitede armatürleriniz varsa, daha yüksek son kaplamaları ve malzemeleri tercih edin. Fırçalanmış nikel, antika bakır ve pirinç armatürlerin değiştirilmesi nispeten ucuzdur. Mutfak lavabolarında, uyumlu musluk, kontrol ve lavabo püskürtücü sunan sıhhi tesisat armatürleri koleksiyonlarını seçin.

4.) Ebeveyn yatak odaları bir inziva yeri gibi hissetmelidir: Bazılarının dediği gibi ebeveyn yatak odası veya süit, ev alıcıları için yüksek bir metadır. Düz tavanları yükseltilmiş tepsi tavanlara yükseltin ve çeşitli aydınlatma seçeneklerine izin verin.

5.) Son teknoloji ses ve ses: Rakiplerinizden bir adım önde olmak için yaşam alanlarınıza surround ses sistemleri ve ebeveyn yatak odası alanı eklemeyi düşünün. Evinizde elektronik eşya satıyorsanız, plazma ve düz ekran televizyonlar bir artıdır ve medya odaları artık aranır hale gelmektedir. Bir medya odası düşünülürse, çoklu ekran görüntüleme için oturma alanları ekleyin ve sinema sesi ekleyin. Bu yükseltmeler, değer katan ve alıcıların ilgisini çeken bir kolaylık olacaktır.

6.) Çevre dostu evler daha yüksek bir değer getiriyor: Bu yeşil modern çağda, çevreye duyarlı yükseltmelerin büyük bir yatırım getirisi var. Su tasarruflu sıhhi tesisat armatürlerinden tanksız sıcak su ısıtıcılarına kadar, toprağa yatırım yapmak evinize değer katabilir. Bambu döşeme gibi yüzeyler için hızla yenilenebilir kaynakları seçin ve enerji maliyetlerinden tasarruf sağlayan sistemleri tercih edin. Yöntem ne olursa olsun, yeşil yaşam yükseltmeleri her zaman yatırıma değer.

Şimdi paranızı evinize yatırım yapmak için harcayın. Şimdi yarattığınız değer zamanla artacaktır. Yakın zamanda evinizi satmayı düşünmüyorsanız bile yapılan iyileştirmelerden keyif alacak ve kendi hayatınıza değer katacaksınız. Evinizin değerini artırmak ve sürecin tadını çıkarmak için bu  ipuçlarını kullanın. Sahil alanında ev sahibi olmak ve daha fazlası ile ilgili konuştuğumuz bir blog oldu.

Yıldız Halkalı iletişim ile bizim ile iletişime geçip veya google adresimizden bizleri ziyaret edip sitemizi doyasıya gezebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.